Apple Eğitim İndirimi Nedir?

Apple Eğitim İndirimi şirketin eğitim alanında çalışan herkese sunduğu bir indirim fırsatıdır. Bu fırsattan yararlanarak iyi bir tasarruf elde edebilirsiniz. Bu yazımız, pek bilinmediğini düşündüğümüz ve -süre sınırı olmaksızın- sürekli devam eden bu indirimin daha çok kişi tarafından bilinmesine katkıda bulunmaktır.

Apple Eğitim İndiriminden Kimler Yararlanabilir?

Öğrenciler, öğretmenler, akademisyenler, eğitim alanında çalışan herkes bu indirimden faydalanabilmektedir. Öğrenciler için ortaokul, lise veya üniversite gibi bir ayrım yoktur. Aynı şekilde öğretmenler için de farklı bir ayrım yoktur. Özel eğitim kurumu ya da kamu kurumu ayrımı da bulunmamaktadır. İnternet üzerinden bazı yorumları okuduğumuzda bazı kullanıcılar satın alma aşamasında veya sonrasında satıcı tarafından öğretmen veya öğrenci olunduğuna dair bir belge istenmediğini belirtmişlerdir. Doğruluğunu teyit edemediğimiz bu bilgi sizin tarafınızdan test edilmeye açıktır. Fakat öğretmen veya öğrenci değilseniz çevrenizde ya da ailenizde bir öğrenci veya öğretmen üzerinden bu eğitim indirimi üzerinden yararlanmanın çok da zor olmayacağını düşünmekteyiz.

Apple Eğitim İndirimi Hangi Mağazalarda Geçerlidir?

Apple’ın Resmi Eğitim Sayfası‘nda bu indirimden yararlanabileceğiniz gibi Apple ürünleri satan e-ticaret sitelerinde, Apple Mağazalarında veya Apple ürünleri satan farklı mağazalarda da bu indirimden yararlanabilirsiniz. Sadece satın almadan önce bu eğitimden yararlanıp yararlanamayacağınızı sormayı unutmayın.

Apple Eğitim İndirimi Hangi Ürünleri Kapsar?

Bu indirim eğitim alanında kullanılması muhtemel ürünleri kapsamaktadır. Macbooklar dahil Mac modellerinde ve iPad Pro ürünlerinde bu indirimden yararlanabilirsiniz. Ayrıca Final Cut Pro X, Logic Pro X, Motion 5, Compressor 4 ve MainStage 3 uygulamalarından oluşan uygulama paketini de büyük bir indirimle satın alabilirsiniz.

Apple Eğitim İndirimi Ne Kadardır?

Burada normal fiyat ile indirimli fiyat arasında kıyaslama yapmak daha doğru olacaktır.

Apple Store üzerinden 13 inç Macbook Pro eğitim indiriminden yararlanmak istersek;

Macbook Pro 13inç Apple Eğitim İndirimi

  • 2.3 GHz Çift Çekirdekli İşlemci
  • 128 GB Depolama Kapasitesi
  • 2.3 GHz çift çekirdekli 7. nesil Intel Core i5 işlemci
  • 3.6 GHz’e kadar Turbo Boost
  • Intel Iris Plus Graphics 640
  • 8 GB 2133 MHz LPDDR3 bellek
  • 128 GB SSD depolama1
  • Retina ekran
  • İki adet Thunderbolt 3 bağlantı noktası

özelliklerinde bulunan başlangıç ürünü 13 inç Macbook Pro normal fiyatı 11.249,00 TL olarak satışta bulunmaktadır. Aynı ürün Apple Eğitim Sayfası üzerinde 10.574,06 TL fiyatı ile satışta bulunmaktadır. 674,94 TL indirim söz konusudur. Bu da tam olarak %6‘ lık bir indirimdir.

Aynı kıyaslamayı bir de iPad Pro ürünü için yapalım:

Apple Eğitim İndirimi Ipad Pro 64 GB

10.5 inç Altın rengi 64GB Wi-Fi özellikli bir iPad Pro normal mağazada 5.399,00 TL iken, eğitim indirimi uygulandığında 5.183,04 TL olmaktadır. 215,96 TL indirim söz konusudur ve bu da tam olarak %4‘ lük bir indirimdir.

Apple Eğitim İndiriminin bir süresi var mıdır?

Hayır. Bu indirimlerde bir zaman kısıtlaması bulunmamaktadır. Fakat yeni eğitim öğretim yılının başlayacağı tarihlerde Apple ayrı kampanyalar düzenlemektedir. 2018/2019 eğitim öğretim yılının başlayacağı şu günlerde Apple Back to School kampanyasına devam etmektedir ve eğitim indiriminden yararlanan herkese Beats kulaklık hediye etmekte, Apple Music ve Apple Pencil ürünlerinde ise indirimler uygulamaktadır.

Kampanyaya aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilir. Acele edin, son gün 2 Ekim 2018 olarak gözükmektedir.
https://www.apple.com/tr-edu/shop/back-to-school

Apple Eğitim İndirimi hakkında bilgi verdiğimiz bu yazımız umarız indirimden yararlanmanıza yardımcı olacaktır. Apple’ın bir diğer ürünü Apple Watch hakkında yazdığımız bu yazı da belki ilginizi çekecektir: Neden Bir Apple Watch Almalısınız?

Görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.