Google One Nedir? Google Drive Kullanıcılarını Neler Bekliyor?

1 451

Yılın son günlerini geçirdiğimiz şu günlerde, Google farklı bir haber ile karşımıza çıktı. 20 Aralık 2018 tarihinde Google, Google Drive kullanıcılarına gönderdiği bir e-posta ile farklı bir haber verdi. “İyi haberlerimiz var! Tüm ücretli Google Drive planları yakında Google One’a geçirilecek.” cümlesi ile başlayan bir e-posta ile bunu duyurdu Google. Biz de “Google One Nedir? Google Drive Kullanıcılarını Neler Bekliyor?” sorularına bu yazımızda ve haberimizde cevap vermek istedik.

Google One Nedir? Google Drive Kullanıcılarını Neler Bekliyor?

Google One Nedir? Google Drive Kullanıcılarını Neler Bekliyor?

Google’ın depolama hizmeti Google Drive artık yeni bir isme sahip oluyor, Google One. Ayrıca birkaç ücretli plan değişikliği, ek birkaç özellik ile yoluna devam ediyor. Bildiğiniz gibi Google Drive depolama alanı Google Drive, Gmail ve Fotoğraflar uygulamaları tarafından paylaşılan bir alandı. Bu paylaşım Google One ile de devam edecek. Google One uygulaması ile kullandığınız alanı (Örneğin tüm resim, video ve dosyalarınızın sorunsuzca yedeklenmesi için satın aldığınız 100 GB’lık alanı)  artık 5 kişiye kadar aile içi ortak paylaşıma açabileceksiniz. Apple’ın iCloud servisinde olan bu özelliğin Android kullanıcılarına da sunulacak olması sevindirici. Buradaki paylaşım, alanın bölünmesi şeklinde olacak. Otomatik olarak dosyaların aile bireylerine paylaşıma açılması gibi bir durum söz konusu değil. Google One uygulamasını telefonlarda kullanabilmek için ise minimum Android sürümü 5.0 olarak belirlenmiş.

Google One ile ilgili planlarda yine 15 GB ücretsiz olarak verilmeye devam edecek. Ücretli tarifeler ise 100GB, 200 GB, 2 TB, 10 TB, 20 TB ve 30 TB şeklinde devam edecek. 200 GB plan tamamen yeni eklenmiş bir seçenek. Ayrıca 1 TB alan seçeneği kaldırılmış ve yerini 2 TB’a bırakmış.

Google tüm Google Drive kullanıcılarının önümüzdeki haftalarda Google One’a aktarılacağını ve ek bir işlem yapılmasına gerek olmadığını belirtmiş. Bu gelişmelerin ne kadar tatmin edici olacağını hep birlikte göreceğiz.

Google ile ilgili birkaç içeriğimiz daha var. Kimsenin Bilmediği 5 Google Uygulaması ve Google Arama İpuçları Nelerdir? başlıklı yazılarımıza bir göz atabilirsiniz.

Ayrıca bu sayfadan Google One anasayfasına ulaşabilirsiniz.

Görüşmek üzere..

1 Comment
  1. turhan says

    Google one yeni bir google ürünü mü

Leave A Reply

Your email address will not be published.