Neden bir Apple Watch almalısınız?

2 346

Apple Watch, Apple’ın 24 Nisan 2015’te piyasaya sunduğu akıllı saat ürünüdür. Cihazı iPhone’unuz üzerinden tanımlayarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Peki Apple Watch hangi ihtiyaçları karşılamaktadır? Apple Watch, kullanıcısına antrenman ve sağlık uygulamaları dışında hangi özellikleri sunuyor? Bir Apple Watch alırsanız dijital benliğinizde neler değişir? Bu soruların cevabını bu yazıda bulacaksınız.

Apple Watch tarafından gönderilen bir uyarı. Çok oturduğunuzda sizi ayağa kalkmak için uyarıyor.

Apple, her yeni Apple Watch versiyonu için “Series” ifadesini kullandı ve Series 1, 2 ve 3 ile devam eden silsile önümüzdeki aylarda ise Series 4 ile devam edecek.

Apple Watch resmi tanıtım sayfasına baktığımızda, Apple antrenman ve sağlık uygulamalarını ön plana çıkarmaktadır. Ben bu özellikleri severek kullansam da günlük hayatta pratikliği sayesinde birçok avantaj yakaladım.

1- Kolunuzda sadece size özel bir alarm

Hepimiz alarm ile uyanırız ve çalan alarm tüm evde duyulur. Bazen en erken kalkacak sizsinizdir ve başka kimsenin alarmı duymasına gerek yoktur. Hatta bazen uyuyan çocuğunuzun uyanmaması için alarmı hemen kalkıp kapatırsınız. Ama Apple Watch ile artık bu sorun çözüldü. Çalan alarm, saatiniz sessiz konumundayken sadece titreşimle sizi uyandıracak. Kolunuzda size özel bir alarm olması benim oldukça hoşuma gidiyor.

Apple Watch Modüler Kadranı

2- Telefon kaybetme, unutma devri bitiyor

Eğer telefonunuzu ev içinde kaybetmişseniz, telefona göndereceğiniz ping sayesinde telefonunuzun sinyal çalmasını sağlayabilir, sese yönelerek onu hemen bulabilirsiniz.

Apple Watch’un telefonla olan bağlantısı koptuktan ekranda bir uyarı beliriyor. Eğer, telefonu unutup çıkma durumundaysanız, hemen eve geri dönüp telefonunuzu alabilirsiniz.

3- Tüm müzik – video oynatıcılarını kolunuzdan yönetin

Bu en sevdiğim özelliklerden birisi. Eğer iPhone’da bir müzik-video oynatıcı açıksa -ki buna Spotify, Youtube, tarayıcıda izlenen bir video dahil- ekranda otomatik olarak geri, duraklat/oynat, ileri ve ses düğmeleri beliriyor. Evin içinde Bluetooth kulaklığınızla müzik keyfi yaşarken, ya da arabaya telefonunuzu AUX ile bağlamışken, Apple Watch oldukça pratik ve güvenli bir kullanım sağlıyor.

Apple Watch Uygulamalar arası geçiş

4- Ebeveynler için telefona bakmadan telefonu takip edebilme şansı

Bu madde çocuk/bebek sahibi olmayanlar için biraz önemsiz gelebilir ama ebeveynlerin beni anlayacaklarını düşünüyorum. Çocukların telefon gördükleri anda telefona yapışmak istedikleri artık bilenen bir gerçek. Ebeveynler de türlü uğraşlarla telefonu gizlemek derdinde oluyorlar. Bu esnada eğer telefondan bir arama ya da mesaj bekliyorsanız bu büyük bir sıkıntı yaratabiliyor. Ama bir Apple Watch, telefonunuza gelen her bildirimi, her aramayı görmenizi ve cevaplamanızı sağladığı için bu dert ortadan kalkıyor. Bir yandan çocuğunuzla ilgilenirken bir yandan mesaj gönderebilmeniz -Hem emoji hem de sözlü dikte ile- büyük bir avantaj.

5- Giderek azalan telefon bağımlılığı

Telefonunuza gelen her bildirim Apple Watch’ta da gözükecek. Bu nedenle, telefon bağımlılığınızın azaldığına kendiniz şahit olacaksınız. Artık lüzumsuz her tanıtım SMS’ini okumak için vakit kaybetmeyeceksiniz. Gelen her gereksiz arama için telefona yapışmanıza da gerek yok. Hepsini kolunuzdan görebilirsiniz.

6- Apple Watch = Bir Kişiselleştirme cenneti

Farklı kadranlar ve kadranların da kendi içlerinde kişiselleştirilebilir olması Apple Watch’unuzu sıkılmadan kullanmanıza olanak sağlıyor. Ben şahsen, Pil yüzdesi, Arama düğmesi, alarm ve hava durumunu ana ekranda görmek istiyorum ve buna özgü ayarlamalar yapıyorum. Siz de kendi istediğiniz kombinasyonları rahatlıkla oluşturabilirsiniz.

Apple Watch Kronograf Kadranı Apple Watch Siri Kadranı Apple Watch Astronomi Kadranı

Apple Watch Sade Kadran Apple Watch Toy Story Kadranı Apple Watch Modüler Kadranı, Arık Yeşil

Apple Watch Toy Story Kadranı - Woody ve Buzz Lightyear Apple Watch Kontrol Merkezi

Apple Watch kullandığım son bir sene içerisinde görmüş olduğum avantajlarını bu yazıda size anlatmak istedim. Dünyanın en çok satan saati konumuna gelen Apple Watch, size boyutlarından fazlasını sunan bir aksesuar ve övgüyü fazlasıyla hakediyor.

Diğer uzun dönem akıllı saat incelemelerimiz, Akıllı Saat kategorisinde yayımlanacaktır.

Görüşmek üzere..

2 Comments
  1. Murat says

    çok güzel bir tanıtım olmuş, bu saatlerin bu kadar özelliğe sahip olduğunu bilmiyordum. teşekkürler.

    1. admin says

      İlginiz için biz teşekkür ederiz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.