PUBG Nedir? PUBG Nasıl Oynanır? PUBG Oyun Kılavuzu

1 444

Son zamanların en çok oynanan oyunları arasında ilk sırada bulunan PUBG, özellikle daha başlamamış olan milyonlarca kişinin dikkatini çekmektedir. Bu yüzden, PUBG Nedir? PUBG nasıl oynanır? Soruları ile ilgili olarak merak edilen bütün bilgileri siz değerli okurlarımızla buradan paylaşmak istiyoruz.

PUBG Nedir?

PUBG nedir sorusunun klasik tanımı; tam adı PlayerUnknown’s Battlegrounds olan PUBG, Dünya üzerinde milyonlarca oyuncusu bulunan online bir video oyunudur. 2017 yılında mobil uygulama olarak piyasaya çıktıktan sonra kitlesini hızla arttıran PUBG, bugün hem mobil hem de pc versiyonları ile dünyanın en çok talep gören oyunu durumundadır. PUBG nedir sorusunun daha samimi cevabı ise, harika bir takım savaş oyunudur diyebiliriz.

PUBG Nedir
PUBG: PlayerUnknown’s Battlegrounds

PUBG nasıl oynanır?

Oyunu oynamak için öncelikli olarak bilgisayarınıza veya mobil cihazlarınıza indirme işlemi yaparak başlamalısınız. Ancak burada dikkat etmeniz gereken detay, bilgisayara indirmek istediğiniz zaman eğer ücretsiz bir şekilde PUBG oynamak istiyorsanız, mobil versiyonunu indirmeniz gerekmektedir. Ancak bilgisayar için uyumlu olan versiyonu indirmek için ise STEAM üzerinden ücret ödeyerek oyunu satın almanız gerekmektedir. Bunun için de mutlaka ama mutlaka hangi platformda oynayacağınıza karar vermeniz gerektiğini belirlemeniz gerekmektedir.

Bilgisayar üzerinde yer alan bu oyunun grafiklerinin mobile göre daha başarılı olduğunu aynı zamanda da oyun içerisinde yer alan oyuncuların mobile göre daha profesyonel olduklarını belirtmekte fayda var.

PUBG’yi Takım Halinde Oynamanın Önemi Nedir?

PUBG indirdikten sonra sizlere önereceğimiz en önemli detayın takım halinde savaşmayı öğrenmek olduğunu belirtelim. En fazla 4 kişilik takımlar halinde oynama şansınızın olduğu bu oyunu oynamak için tek başınıza oyuna girmek ilk başlarda sancılı olacaktır. Hele ki oyunu oynamaya başlayan yeni oyuncular için bir takıma dahil olmak daha başarılı bir şekilde öğrenmeye yardımcı olacaktır.

Oyunun son derece zor bir oyun olması ve sabır gerektiren bir oyun olmasından dolayı PUBG’de iyi bir gamer olmak için uzun süre bu oyunu oynamanız gerektiğini de belirtelim.

PUBG Oyununda Amaç Nedir?

Her ne kadar oyun içerisinde amaç düşmanları öldürmek olsa da, diğer oyunlardan en önemli farkının sabır olduğunu belirtelim. Envantersiz bir adaya atlayarak loot denilen olayı yapmanız gerektiğinden ve düşmanları öldürmek için uygun zamanı beklemeniz gerektiğinden dolayı bu oyunu oynamak isteyenlerin öncelikli hedeflerinin sakin kalmak olduğunu belirtelim. Özellikle de düşmanlarınızı öldürmek için doğru adımlar atmanız ve kendinizi muhafaza etmek için en uygun yeri bulmanız oyundan daha çok zevk almanıza imkan sağlayacaktır.

PUBG Oynarken Sık Yapılan Hatalar Nelerdir?

PUBG severlerin birçoğunun genellikle tez canlı olması, kısa süre içerisinde ölmelerine neden olmaktadır. Bu yüzden de en sık yapılan hatalar arasında erken hareket etmeniz ilk sıralarda gelmektedir. Dolayısı ile PUBG oynarken mutlaka sakin hareket etmeniz ve gerekli olan malzemelerinizi bulduktan sonra çatışmaya girmenizi öneriyoruz. Bunun için de, yukarıda üzerinde durduğumuz gibi oldukça sabırlı olmanız gerektiğinin altını bir kez daha çizmekte fayda var.

Bunun yanında sık rastlanan hatalardan birisi de takım ruhundan uzaklaşmak. PUBG’nin bireysel beceriden daha çok bir ekip işi olduğunu unutmayın.

Etrafınızda Olan Seslere Duyarlı Olun

PUBG’de oyuncuların birbirlerine olan mesafelerinin giderek kısalması seslere karşı duyarlı olmanıza neden olacaktır. Bu yüzden de oyun oynadığınız ortamın son derece sessiz olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun dışında dikkat etmeniz gereken bir diğer durum da, hemen sağ üst köşede yer alan harita bölümünde oyuncuların ayak seslerini takip etmeniz veya araç seslerini takip etmeniz düşmanlar hakkında bilgi edinmeniz konusunda size yardımcı olacaktır. Hatta oyun içerisinde çatışmanın yaşandığı bölümler ile ilgili olarak da harita üzerinde sizlere belirlenen noktaların kırmızı renkli silah fişekleri ile gösterileceğini de ekleyelim.

PUBG’de En Etkili Silah Nedir?

Oyun içerisinde onlarca silahın bulunduğunu biliyorsunuz. Ancak bu silahlardan hangileri etkili bu konuda bir fikriniz yoksa bunu öğrenmenin en doğru yolunun tecrübe olduğunu belirtelim. Bazı oyuncuların oyunda yer alan hafif makineli silahlar ile iyi oynadığını, bazılarının ise ağır makineli silahlar ile iyi oynadığınız görüyoruz. Tekrar vurgulayalım, optimum fayda sağlayacak silahı seçme konusunda kendi tecrübelerinizi kullanmalısınız.

Ayrıca oyun içersinde Air Drop kovalama şansınız olduğu zaman, Drop kovalayarak içerisinde yer alan silahları ve diğer envanterleri almanız rakip oyunculara karşı daha rahat üstünlük kurmanıza yardımcı olacaktır.

PUBG’yi bilgisayarda oynamak isteyenlere, PUBG Sistem Gereksinimleri Nelerdir? Başlıklı konumuzu okumalarını tavsiye ederiz.

Şimdiden İyi eğlenceler.

1 Comment
  1. Kamaşullah says

    tenk yu beybi

Leave A Reply

Your email address will not be published.