Sony Xperia 1 Nasıl Bir Telefon? Sony Xperia 1’in Özellikleri

0 237

Son yıllarda yaptığı yatırımlar ile dikkatleri üzerine çekme başarısı gösteren Sony firmasının yeni amiral gemisi olacak olan Sony Xperia 1 ile ilgili kullanıcıların merak ettiği bilgileri siz değerli okurlarımızla buradan paylaşmak istiyoruz. Özellikleri bakımından yine çok farklı tarzda akıllı telefon üreten Sony firmasının Sony Xperia 1 telefonu özellikle büyük ekranı ile sizlere adeta sinema keyfi yaşatacak gibi duruyor.

Mobil Dünya Kongresinde Tanıtımı Yapılmıştı

Sony Xperia 1’in 2019 Mobil Dünya Kongresinde tanıtımının yapılması telefona olan ilgilinin giderek artmasını sağladı. Firmanın bugüne kadar ürettiği en önemli telefonlar arasında gösterilen Sony Xperia 1 modelinin özellikle güçlü yönlerinin bu telefona olan ilginin ve talebin artmasına neden olacağı kesin gibi görünüyor.

Sony Xperia 1 görünüm
Sony Xperia 1

Sony Xperia 1 Özellikleri Nelerdir

  • İşlemci olarak Snapdragon 855 ile kullanıcıların karşısına çıkmış Xperia 1 modeli. Aynı zamanda da 6 GB RAM kapasitesine sahip. Bu yönüyle performans açısından kullanıcıların ihtiyaçlarına fazlasıyla cevap verebilecek nitelikte .
  • Depolama alanı olarak ise standart 64 GB depolama alanı kullanılmış. Ancak bunun yanı sıra 128 GB depolama alanına sahip modelleri de yer almaktadır.
  • 5 inçlik ekran boyutunu tercih eden Xperia 1 modelinin oldukça büyük ekranı sizlere sinema keyfi ayarında bir seyir hizmeti de sunmaktadır.
  • Sony Xperia 1 modelinin 3 farklı kamera ile piyasadaki yerini aldığını görüyoruz.  3 kamerasında da firma aynı çözünürlükte görüntü tercih etmektedir. Kameralarının hepsinin piksel çözünürlüğünün 13 MP olduğunu da sizlerle paylaşalım.
  • Sony ön kamera konusunda ise biraz daha düşük kamera çözünürlüğü tercih etmiş. Xperia 1 ön kamerasında 8 MP çözünürlük ile karşımıza çıktığını belirtelim.
  • Batarya bakımında da tatmin edici oranlara sahip. Sony Xperia 1 cihazında firmanın tercih etmiş olduğu batarya gücü ise 3300 mAh. Bunun pil ömrü bakımından kullanıcılarını mutlu edeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Sony Xperia 1 Fiyatı Nedir?

Fiyatlandırma konusunda firmanın izlediği politikanın biraz riskli olduğuna değinmekte fayda var. Çünkü 950 euro gibi yüksek bir fiyatla piyasaya çıkan Sony Xperia 1’in rakiplerine karşı ciddi bir satış oranı yakalaması zor görünüyor. Yeni sony modelleri(Sony Xperia 10 ve Sony Xperia 10 Plus gibi) hakkındaki gelişmeleri ve merak edilen bilgileri de sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.